POGODA

ZAPYTAJ O NOCLEG

Data przyjazdu
Data wyjazdu

LOKALIZACJA

UDOSTęPNIJ

NEWSLETTER

Licznik: 258853

WYCIECZKI 1-dniowe

 DOMKI "NA SZLAKU" ::::  BLISKO J. SOLIŃSKIEGO :::::
KONTAKT TEL. : 667 042 627 lub 13 440 15 22 w godz. 8.00-22.00
( od Pon. do Pt. w godz 8-16.00 proszę pisać  SMS - ponieważ nie mamy możliwości odebrania tel)
Zachęcamy do zadawania pytań odnośnie noclegów, w tym celu należy kliknąć na przycisk Zapytaj o nocleg , znajduje się po lewej stronie, pod zakładkami.
 
po prawej znajduje się odnośnik m.in. do FACEBOOK'A można kliknąć na niego i zachować naszą ofertę >>>
 

WYCIECZKI 1 - DNIOWE

Ciekawą alternatywą dla spędzenia wolnego czasu w Bieszczadach są jednodniowe wycieczki autokarowe. W Bieszczadach działa kilka biur podróży organizujących takie wyjazdy. Wycieczki te z roku na roku cieszą się coraz to większą popularnością, a biura podróży na bieżąco powiększają swoją ofertę o coraz to nowsze propozycje, dlatego każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie :). 


Dotychczas każde z biur podróży miało w swojej ofercie wycieczki w Bieszczady oraz  wycieczki zagraniczne ( Lwów, Bardejov, Budapeszt,  Miszkolc, Tokaj, Sarospatak). Niektóre z nich proponowały także bardziej aktywną formę spędzenia wolnego czasu, były to m.in. : paintall , zorbing, przejazdy drezynami, spływy kajakami, spływ pontonami, wycieczki rowerowe. 

Poniżej przedstawiamy ogólne oferty biura podróży i przybliżone ceny wyjazdów. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę kontaktować się bezpośrednio z wybranym biurem podróży.

 

WAŻNE INFORMACJE !!!

1. Wycieczki zagraniczne przeważnie organizowane są w długie weekendy świąteczne oraz w ciągu całych wakacji.

2. Dotychczas wyjazdy do Lwowa odbywały się codziennie na wakacjach , natomiast pozostałe wycieczki (na Słowację i Węgry) tylko w określone dni w tygodniu. Być może coś w tym roku się zmieniło. Proszę dopytać o to.

3. Wyjazd na wycieczkę do Lwowa możliwy jest tylko i wyłącznie z ważnym paszportem.

4. Blisko naszych domków znajdują się przystanki, z których autokary zabierają turystów na wycieczki. Nie trzeba więc nigdzie dojeżdżać. Wystarczy podejść na przystanek w Polańczyku (500 m) lub podejść na któryś z przystanków w Myczkowie. Tutaj już w zależności jaką trasą będzie jechał autobus. Może zatrzymać się na przystanku przy skrzyżowaniu na Solinę ( znajduje się w odległości 300 m) lub na przystanku obok kościołów (ok 800 m)

5. Wycieczki odbywają się w ciągu jednego dnia, także te zagraniczne. Wyjazd na wycieczkę zagraniczną w godzinach porannych ok 5-6.00 a przyjazd w godzinach wieczornych 21-22.00. ( o szczegóły proszę pytać dane biuro podróży).

6. W czasie wycieczek zapewniony jest ok. godzinny czas wolny (proszę dopytać w biurze).

7. Na wszystkie wycieczki obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

8. Jeśli na interesujący Państwa wyjazd nie ma już miejsc, to zawsze można zgłosić swoją chęć wyjazdu w biurze podróży. Dotychczas bowiem zdarzało się tak, że w momencie gdy uzbierała się odpowiednia ilość chętnych osób, to biura podróży organizowały dodatkowe kursy. 

BIURA PODRÓŻY :
(ułożone w kolejności alfabetycznej)

 

Zdjęcia dodane pod niektórymi z propozycji wyjazdów są tylko przykładowe. 

 

BIURO "BIESZCZADER"

 

Mokre 54
38-542 Rzepedź
NIP 687-166-92-12
woj. Podkarpackie, Powiat Sanocki, POLSKA

biuro@bieszczader.pl
tel. 13 43 83 383, kom. 667 707 999 / 691 523 661


BIURO ORGANIZUJE :


WYCIECZKI W BIESZCZADY I OKOLICE :


PERŁY PODKARPACIA : 

SKANSEN W BÓBRCE, CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA w Krośnie, czas wolny w centrum KROSNA – możliwość zamówienia obiadu, ruiny ZAMKU KAMIENIEC w Odrzykoniu, KOŚCIÓŁ w HACZOWIE. 

CENA: 99 zł / 90 zł młodzież do 18 lat ………. 2015r.

czas trwania: 8 – 19  

PRZEMYŚL ZE SZWEJKIEM

zwiedzanie ZAMKU w KRASICZYNIE oraz spacer po p rku, tajemnice WIELKIEJ TWIERDZY PRZEMYSKIEJ w jednym zfortów ze Szwejkiem, zwiedzanie PRZEMYŚLA: dworzec kolejowy (jeden z najpiękniejszych w Europie!), rynek, katedra łacińska i greckokatolicka, zamek i inne, czas wolny z możliwością zamówienia obiadu z szarlotką oraz spróbowania słynnych lodów!, panorama miasta i okolic z Kopca Tatarskiego, wizyta w KALWARII PACŁAWSKIEJ z cudownym obrazem Matki Boskiej pochodzącej z Kamieńca Podolskiego, przejazd przez ARŁAMÓW znany z miejsca wypoczynku i polowań rządu oraz dygnitarzy, a także internowania Lecha Wałęsa. 

 CENA: 80 zł / 70 zł młodzież do 18 lat ………. 2016r.

czas trwania: 8 – 19

 

WYCIECZKI ZAGRANICZNE :

LWÓW :

podróż do Lwowa odbywamy autokarem przez malownicze Góry Słonne, obokzamku w Krasiczynie, miasto – twierdza Przemyśl, Gródek, gdzie umarł Władysław Jagiełło, przejazd obok dworca kolejowego (wzorowany na dworcu wiedeńskim!), cerkiew katedralna św. Jura (zwiedzanie odwołane do czasu wykonania parkingu przy obiekcie), wycieczka autokarowa – Politechnika, dawny Uniwersytet Jana Kazimierza, biblioteka Ossolineum, Galeria Obrazów, pałace, ulice Gródecka, Akademicka, Piekarska, Łyczakowska, pomnik króla Daniela (założyciela Lwowa), zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, czas wolny w centrum miasta, możliwość zamówienia obiadu (25 zł), spacer po starówce: Baszta Prochowa, Rynek z m.in. Czarną Kamienicą i Kamienicą Sobieskich, Apteka (z lamą I. Łukasiewicza!), Katedra Ormiańska (wnętrze), Kaplica Boimów, Katedra Łacińska (wnętrze), pomnik A. Mickiewicza, Hotel George, cudowna figura Matki Bożej, Prospekt Swobody z pomnikiem Tarasa Szewczenki, Cerkiew Przemienienia Pańskiego, zwiedzanie WNĘTRZA Teatru OPERY i Baletu z kurtyną H. Siemiradzkiego, salą lustrzaną, widownią na 1000 osób! Zakupy spożywcze przed granicą za złotówki

CENA: 120 / 110 zł  młodzież do 18 lat …….. 2016r.

czas trwania: 6 – 22

 

WĘGRY MISZKOLC :

spacer po Sarospataku – kościół św. Elżbiety i zamek Rakoczego,  kąpiel w jedynych w Europie grotach wapiennych w Miszkolcu (dodatkowo płatne 35 zł / 3 h),  degustacja 4 gatunków win w prawdziwej piwnicy,  golonka w ogromnym chlebku! podawana podczas degustacji,  zakończenie wycieczki około 2200

Cena: 140 zł – dorośli / 120 zł – dzieci i młodzież do lat 18

czas trwania: 6 – 22 

WĘGRY TOKAJ :

wycieczka autokarowa z przewodnikiem przez Bieszczady i Słowację,  spacer po Tokaju – pomnik Bachusa, kościół z Czarną Madonną, punkt widokowy na rzekę Cisa i, wpadającą do niej rzekę Bodrog  4 godzinny pobyt w dzielnicy wypoczynkowej Sóstó Fürdő obok Nyíregyházy, gdzie każdy, może dowolnie wybrać jemu odpowiadające atrakcje: - kąpiele w nowoczesnych BASENACH TERMALNYCH AQUARIUS (dodatkowo płatne 35 zł) - pobyt w najbardziej ekscytującym ZOO PARKU na Węgrzech (dodatkowo płatne 35 zł) - drewniana wieża widokowa  degustacja 4 gatunków win w prawdziwej piwnicy,  golonka w ogromnym chlebku! podawana podczas degustacji.

Cena: 140 zł – dorośli / 120 zł – dzieci i młodzież do lat 18

czas trwania: 6 – 22

 

DLA BARDZIEJ AKTYWNYCH:


DREZYNAMI PO BIESZCZADACH

przejazd DREZYNAMI (najlepszy produkt turystyczny w POLSCE 2015) , możliwość POSIŁKU REGIONALNEGO w wynagradzanej restauracji Wilcza Jama, CERKIEW BOJKOWSKA w Smolniku z 1791r. pw. św. Michała Archanioła w 2013 wpisana na listę UNESCO , ZAGRODA ŻUBRÓW w Mucznem, wizyta w PRACOWNI IKON w Cisnej.

CENA: 90 zł / 80 zł młodzież do 14 lat ………….. 2016r.

czas trwania: 9 – 18 

TRAPERSKA PRZYGODA :

wizyta na WYPALE WĘGLA DRZEWNEGO, przejazd DYLIŻANSAMI doliną Osławy bezdrożami i rzekami na trasie Smolnik – Mików – Duszatyn pokonując w obie strony prawie 20km! „niedźwiedzi przysmak” dla dorosłych, wędrówka z miejscowości Duszatyn (482m) utwardzaną drogą oraz szlakiem turystycznym do rezerwatu Zwiezło z JEZIORKAMI DUSZATYŃSKIMI(dolne położone na 683, a górne na 701m n.p.m.) i powrót tym samym szlakiem, czas przejścia: około 2 godz., różnica poziomów: 219m, OGNISKO Z KIEŁBASKAMI na leśnej polanie, a na zamówienie grup z towarzystwem muzykanta, zwiedzanie kamiennej CERKWI w Smolniku z 1806r. pw. Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja, BACÓWKA góralska z owczymi serami i „ognistą niespodzianką”

CENA : 99 zł / 90 zł młodzież do 18 lat …… 2016r.

czas trwania wycieczki: 9 – 19

WYPRAWY UAZ-ami

UAZ 469  - „samochód terenowy produkcji radzieckiej produkowany od 1970 do 2007 roku w fabryce UAZ w Ulianowsku. Od roku 1985 z niewielkimi zmianami produkowany był pod nazwą UAZ 31512 do roku 2007. Samochód początkowo przeznaczony dla wojska, szybko zyskał uznanie w innych służbach mundurowych, a nawet wśród osób cywilnych. Używany przez wojska Układu Warszawskiego. Uczestniczył w niemal każdym konflikcie zbrojnym po 1970 roku. Jego parametry sprawiały, że sprawdzał się zarówno w śniegach Syberii, jak i na pustynnych terenach Afryki i Afganistanu.”(www.wikipedia.pl).

WYPRAWY niepowtarzalnymi samochodami. Samochody posiadają oryginalne wyposażenie.Na terenie Bieszczad jeździmy w okolicach Komańczy, bo tylko tutaj są widokowe wzgórza nazywane „Połoninami Pogórzańskimi„. Najbardziej polacane są  2 godzinne wyprawy. Jednak wystarczy zamówić 1h, podczas której będzie można wspólnie podziwiać widoki ze szczytów, przeprawimy się przez rzekę Osława, zobaczymy mosty linowe, łemkowskie chyże, kamienne piwnice, liczne kapliczki i w każdej z mijanych miejscowości użytkowane przez wiernych obrządku wschodniego cerkwie znajdujące się na Szlaku Ikon Doliny Osławy.

UAZ-a zamawia się i płaci za konkretną liczbę godzin. Zawsze w samochodzie jedziekierowca, który jest przewodnikiem górskim, więc nie tylko sama jazda, ale cały czas opowiadanie. Klienci posiadający prawo-jazdy i nie będący pod wpływem alkoholu mogą jechać za kierownicą. Najlepszą porą do przejazdów jest wieczór, gdyż oprócz ww atrakcji podglądamy zwierzęta – najczęściej jelenie, myszołowy, orły, ale często również żubry!

BIURO  "BIESZCZADY"

 

38-610 Polańczyk, ul. Zdrojowa 32

e-mail: biuro@bt.bieszczady.pl

 tel. 609 500 877,  518 074 753 506 863 322

BIURO ORGANIZUJE :

 

 

WYCIECZKI W BIESZCZADY I OKOLICE :

DUŻA I MAŁA OBWODNICA BIESZCZADZKA  

Trasa przebiega przez najciekawsze widokowo i historycznie tereny bieszczadzkie. Będziemy podziwiać przepiękne krajobrazy oraz słynne bieszczadzkie Połoniny, zatrzymamy się na cmentarzu wojennym w Baligrodzie, w  Cisnej odpoczniemy nieco, wejdziemy do cerkwi w Czarnej, a może gdzieś  spotkamy  bieszczadzkie biesy i czady…
TRASA I : Polańczyk - Hoczew - Baligród - Jabłonki - Cisna - Wetlina - Brzegi Górne -wejście na Połoninę Wetlińską - Ustrzyki Górne - Lutowiska - Czarna - Ustrzyki Dolne - Solina - Polańczyk
Czas trwania wycieczki  około 8 godz
TRASA II : Polańczyk - Hoczew - Baligród - Jabłonki - Cisna - Wetlina - Brzegi Górne  - Ustrzyki Górne - Lutowiska - Czarna - Ustrzyki Dolne - Solina - Polańczyk 
Czas trwania wycieczki  około 7 godz.
 

ZAPORY WODNE : SOLINA , MYCZKOWCE, CENTRUM KULTURY EKUMENICZNEJ : 

Sieć wodna regionu solińskiego została wzbogacona przez wybudowanie dwóch zapór i utworzenie sztucznych zbiorników wodnych na  Sanie w miejscowościach Solina i Myczkowce. Jezioro Solińskie to pod względem pojemności największe w Polsce sztuczne jezioro, a zapora solińska jest największą w  Polsce zaporą.  
W Ośrodku Caritas w Myczkowcach utworzono i oddano do zwiedzania Centrum  Ekumeniczne. Jest tutaj swoisty miniskansen - zbiór cerkwi i kościołów euroregionu karpackiego wykonanych w skali 1:25. W okresie letnim można również zwiedzać  Ogród Biblijny.
Bardzo ciekawe i warte zwiedzenia ekspozycja.
TRASA: Polańczyk - Solina /spacer koroną zapory/ - Myczkowce / zapora + Ogród Ekumeniczny/
Czas trwania wycieczki  około 4 godz.
 

POGÓRZE PRZEMYSKIE, KRASICZYN, PRZEMYŚL, KALWARIA PACŁAWSKA, ARŁAMÓW : 

Ciekawy i urozmaicony teren podgórski leżący na skraju południowo - wschodniej Polski. Charakterystyczne dla Pogórza Przemyskiego są niezwykle malownicze grzbiety oraz szczyty, które ze względu na walory krajobrazowe zasługuję na szczególne poznanie. 
Przemyśl to miasto z bogatą historią, miasto licznych kościołów i pięknych kamieniczek… 
10 kilometrów przed Przemyślem w miejscowości Krasiczyn można podziwiać piękno architektury renesansowego zamku magnackiego i spacerować po  wiekowym  parku.W tym terenie znajduje się Kalwaria Pacławska ze znanym Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz klasztor OO. Franciszkanów.  Na terenie Pogórza Przemyskiego w miejscowości Arłamów w latach 70-tych powstał Ośrodek Wypoczynkowy Urzędu  Rady Ministrów, tutaj odbywały się słynne polowania dla elity partyjno - rządowej.Aby zwiedzić ten piękny zakątek Polski proponujemy następującą wycieczkę: TRASA: Polańczyk - Krasiczyn /zespół parkowo pałacowy/ - Przemyśl /zwiedzanie miasta/ -   Kalwaria Pacławska /sanktuarium Męki Pańskiej/ - Arłamów /dawne tereny URM - Polańczyk
Czas trwania wycieczki  około 9 godz. 
 

KOMAŃCZA ORAZ SPOTKANIE Z BIESZCZADZKIM ARTYSTĄ : 

Mieszkańcy Komańczy tworzą wspólnotę trzech wyznań, dlatego znajdują się tutaj trzy czynne świątynie: cerkiew prawosławna, cerkiew greckokatolicka oraz kościół rzymskokatolicki.W Komańczy, w klasztorze SS. Nazaretanek  w okresie od 29 września 1955 r. do 28 września 1956 r. więziony był Prymas Polski, ks. Kardynał Stefan Wyszyński.Proponujemy turystom odwiedzenie tej malowniczo położonej miejscowości, a w drodze powrotnej, w miejscowości Hoczew, odwiedzimy galerię p. Zdzisława Pękalskiego - znanego malarza, rzeźbiarza i gawędziarza.
TRASA: Polańczyk - Lesko - Zagórz - Komańcza /klasztor SS. Nazaretanek oraz  cerkiew greckokatolicka/ - Hoczew /spotkanie z bieszczadzkim artystą/ - Polańczyk
Czas trwania wycieczki  około 6 godz.
 

BESKID NISKI - CZĘŚĆ WSCHODNIA : 

Tutaj znajduje się Przełęcz Dukielska, przez którą prowadził kiedyś ważny szlak handlowy z Polski do Węgier. Podczas II wojny światowej Przełęcz Dukielska była miejscem wyjątkowo krwawych walk. Zwiedzając wschodnią część Beskidu Niskiego turyści mogą  odwiedzić miejscowości uzdrowiskowe Rymanów i Iwonicz oraz próbować wód zdrojowych, a w Dukli w klasztorze OO. Bernardynów pokłonić się relikwiom św. Jana z Dukli.  Wycieczkę kończymy w Bieszczadach zachodnich w Komańczy , odwiedzając klasztor SS. Nazaretanek - miejsce internowania Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz cerkiew greckokatolicką.
TRASA: Polańczyk - Lesko - Sanok - Iwonicz Zdrój - Dukla -   - Komańcza -  Polańczyk
Czas trwania wycieczki  około 7 godz. 
 

SANOK - SKANSEN, ZAMEK : 

Niegdyś gród królewski, a dzisiaj  40 - tysięczne miasto powiatowe. Ze względu na swe położenie Sanok nazywany jest „Bramą Bieszczadów”.  Długa historia miasta obfitowała w liczne wydarzenia historyczne, gospodarcze i kulturalne. Obecny Sanok posiada wiele zabytków i miejsc, które warto odwiedzić, m.in. skansen, muzeum ikon, galeria Zdzisława Beksińskiego...
Zachęcamy turystów podróżujących po Bieszczadach do odwiedzenia Sanoka, proponując następujące trasy: TRASA I: Polańczyk - Lesko - Załuż /ruiny XIV - wiecznego zamku Sobień/ - Sanok /Muzeum Budownictwa Ludowego oraz spacer po mieście/ - Polańczyk
Trasa II: Polańczyk - Lesko - Sanok  /Muzeum Budownictwa Ludowego, zamek oraz spacer po mieście/ - Polańczyk
Czas trwania wycieczki  około 7 godz.
 

ŁAŃCUT : 

Miasto powiatowe położone 17 km na wschód od Rzeszowa. Łańcut zasłynął w Polsce i poza jej granicami wspaniałym zespołem pałacowo - parkowym. Pałac jest miejscem gdzie tysiące ludzi przyjeżdża, aby podziwiać piękno wnętrz, rozległy park otaczający pałac, oranżerię oraz unikatową w skali europejskiej kolekcję pojazdów i zaprzęgów konnych.
Proponujemy odwiedzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce.
TRASA: Polańczyk - Lesko - Sanok -   Rzeszów - Łańcut - Polańczyk
Czas trwania wycieczki  około 9 godz. 
 

ŁOPIENKA : 

Nieistniejąca wieś położona w jednym z piękniejszych zakątków Bieszczad. Do II wojny światowej Łopienka była najbardziej znanym unickim ośrodkiem kultu maryjnego w Bieszczadach, a liczni pielgrzymi przybywali do cudownego wizerunku Matki Bożej Łopieńskiej z bardzo odległych zakątków Polski, z Węgier i ze Słowacji. Po wojnie świątynia uległa zniszczeniu, a uratowany ołtarz i cudowny obraz Matki Bożej Łopieńskiej przeniesiono do Polańczyka, gdzie Maryja odbiera cześć jako Matka Boża Pięknej Miłości. Obecnie do odbudowanej świątyni w Łopience, z kopią cudownego obrazu, pielgrzymują turyści, nawiedzając miejsce, w którym, jak głosi legenda, małej dziewczynce objawiła się Matka Boża .    

TRASA: Polańczyk - Wołkowyja - Terka -/spacer leśnym duktem do Łopienki/  - Polańczyk
Czas trwania wycieczki  około 4 godz.
 

REJSY STATKIEM PO ZALEWIE SOLIŃSKIM : 

W okresie letnim pomagamy grupom zorganizowanym i turystom indywidualnym zarezerwować   rejs  statkiem TRAMP  po zalewie solińskim. 
Czas trwania  rejsu   1 godz. lub 2 godz.
Przystań „TRAMP” w  Polańczyku
 

WYCIECZKI ZAGRANICZNE :

UKRAINA - LWÓW : 

Jednodniowa, sentymentalna wycieczka do Lwowa, podczas której zwiedzimy: katedry - rzymskokatolicką, greckokatolicką i ormiańską, kościół Dominikanów, kościół Jezuitów, cerkiew Przemienienia, Teatr Opery i Baletu, aptekę -muzeum, i piękne kamieniczki Starego Miasta z ratuszem miejskim, cmentarze- Łyczakowski i Orląt Lwowskich, spacerem przejdziemy również wzdłuż Wałów Hetmańskich od Teatru Opery i Baletu do pomnika Adama Mickiewicza, podziwiając przepiękną architekturę centralnej części Lwowa
TRASA: Polańczyk -  Przemyśl - Medyka - Lwów - Polańczyk
Czas trwania wycieczki około 18 godz.
 

WĘGRY - TOKAJ, MISZKOLC: 

 Północne Węgry  to krajobraz niepowtarzalny; zarówno równinny jak i pokryty wieloma wzgórzami.  Urocze miasteczko Tokaj otoczone licznymi winnicami od wieków słynie z produkcji doskonałych win. Znajdują się tutaj słynne piwnice Rakoczego, w których można degustować ten trunek.
Miszkolc to trzecie co do wielkości miasto Węgier, znane z tradycji przemysłowych. W  dzielnicy Miszkolc -Tapolca znajduje się słynne i jedyne w świecie kąpielisko termalne jaskiniowe.  Tworzą go płynące w skalnych grotach gorące źródła mineralne.
Proponujemy odwiedzenie tych miejscowości i skorzystanie z ich atrakcji turystycznych.  
TRASA: Polańczyk - Komańcza - Radoszyce - Medzilaborce - Slovenske Nove Mesto - Sarospatak -Tokaj / zwiedzanie miasta/  - Miskolc /kąpiel w leczniczych basenach termalnych w skalnych grotach/ - Tokaj /degustacja   tokajskich win i możliwość ich zakupu / -   Polańczyk
Czas trwania wycieczki  około 17 godz.
 

SŁOWACJA - BARDEJOV, BARDEJOWSKIE KUPELE: 

Ciekawym i chętnie odwiedzanym przez turystów regionem jest pólnocna wschodnia część Slowacji. Znajduje się tutaj bajkowe średniowieczne miasteczko Bardejów i jedno z ładniejszych słowackich uzdrowisk - Bardejowskie Kupele. Zachęcamy do odwiedzenia tych miejsc, dodatkowo ubogacając  wycieczkę  nawiedzeniem klasztoru Bernardynów w Dukli, gdzie znajdują się relikwie św. Jana z Dukli
TRASA: Polańczyk - Lesko - Sanok -  Dukla - Barwinek - Svidnik - Bardejov - Bardejovske Kupele - Polańczyk
Czas trwania wycieczki  około 10 godz.

 

BIURO  "DZIKIE BIESZCZADY"

 

Jakub Wałachowski
Nowosiółki 30, 38-604 Hoczew
tel : 697 905 704, 781 091 014
NIP: 687-125-30-39

BIURO ORGANIZUJE :

 WYCIECZKI W BIESZCZADY I OKOLICE :

BIESZCZADZKIE POŁONINY:

Wdrap się na jedną z Bieszczadzkich Połonin. Poczuj powiew wiatru we włosach i zobacz jak budzą się i zasypiają góry.
W programie wycieczki w Bieszczady z naszym przewodnikiem:
– przejście górskie na wybraną przez Was Połoninę
– przejazd pętlą Bieszczadzką
– zakup serów karpackich

BIESZCZADZKIE MORZA :

Zobacz morze wśród gór. Zapierające dech w piersiach krajobrazy. Ciekawe zakątki J. Solińskiego i Myczkowieckiego w Bieszczadach
W programie wycieczki z naszym przewodnikiem:
– rejs statkiem po J. Solińskim z Polańczyka
– spacer po koronie największej zapory w Polsce
– cudowne źródełko w Zwierzyniu

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI :

Wybierz się z nami na całodzienną wyprawę do przeszłości. Odwiedzimy miejsca związane z kulturą i historią Bieszczad.
W programie wycieczki z naszym przewodnikiem:
– wizyta w Skansenie w Sanoku
– spacer po miasteczku Galicyjskim
– spacer po Starym Rynku w Sanoku (ławeczka Wojaka Szwejka, Kościół Franciszkanów, Muzeum Beksińskiego) 

NIEODKRYTE ZAKĄTKI :

Bieszczady nieodkryte, Bieszczady wciąż nieznane… Odkryj z nami miejsca, do których wciąż docierają tylko nieliczni.
W programie wycieczki z naszym przewodnikiem:
– spacer na wodospad Czartów Młyn
– wizyta w „nieistniejących” wioskach
– wizyta na wypale węgla drzewnego

SZLAKIEM CERKWI :

Bieszczady to wciąż miejsce, gdzie teraźniejszość przeplata się z przeszłością. Podążając szlakiem cerkwi poznamy historię regionu, dowiemy się o budowie świątyń jak i o samym obrządku wschodnim.
W programie wycieczki z naszym przewodnikiem:
– zwiedzanie cerkwi w Smolniku, wpisanej na listę UNESCO
– skansen w Sanoku czyli poznanie historii dawnych mieszkańców
– cerkiew w Równi czyli perła wśród świątyń 

DLA BARDZIEJ AKTYWNYCH:

TRAPERSKA WYPRAWA :

Pojedź z nami wozami traperskimi w dolinę nieistniejącej miejscowości. Skosztuj wód arsenowych i odpocznij na leśnej polanie.
W programie wycieczki z naszym przewodnikiem:
– przejazd wozami traperskimi doliną potoku Rabskiego
– ognisko z kiełbaskami, herbatą i zagorzałym gorzelnikiem
– poszukiwanie kryształu górskiego

SPŁYW PONTONAMI :

Wybierz się z nami na całodzienną wyprawę do przeszłości. Odwiedzimy miejsca związane z kulturą i historią Bieszczad.
W programie wycieczki z naszym przewodnikiem:
– wizyta w Skansenie w Sanoku
– spacer po miasteczku Galicyjskim
– spacer po Starym Rynku w Sanoku (ławeczka Wojaka Szwejka,
Kościół Franciszkanów, Muzeum Beksińskiego)

WYCIECZKI ROWEROWE :

Wybierz się z nami na jednodniową wycieczkę rowerową po niedostępnych dla samochodów trasach. Na rowerze zobaczysz więcej podczas krótkiej wycieczki.

W programie wycieczki z naszym przewodnikiem:
– przejazd ciekawymi trasami po bieszczadzkich lasach i dolinach
– odkrywanie i szukanie pozostałości dawnych wsi
– trasy dostosowane do warunków panujących w lasach a także do umiejętności i predyspozycji uczestników

AGENCJA TURYSTYCZNA "BIESZCZADY ADVENTURE"

 

38-610 Polańczyk
ul. Zdrojowa 11 (Hotel Skalny SPA)

tel./fax +48 13 469 72 70

e-mail: biuro@krainawilka.pl

Kontakt bezpośredni

Daniel Wojtas – daniel@krainawilka.pl,  tel. 0 603 278 845

Biuro   tel. 0 663 278 818

BIURO ORGANIZUJE :

 

WYCIECZKI W BIESZCZADY I OKOLICE :

TAJEMNICE SOLINY :

W PROGRAMIE : Rejs jachtem ze sternikiem (2 -3 h.), Bieszczadzkie opowieści na pokładzie, Spacer koroną największej w Polsce zapory, Wycieczka do wnętrza zapory, Powrót malowniczym szlakiem do Polańczyka . Wycieczka z przewodnikiem. Zapewniamy zabezpieczenie rejsu, opiekę sternika oraz kamizelki ratunkowe.

CZAS TRWANIA WYCIECZKI: ok. 6 h. Zapraszamy we wtorek i w sobotę.

KOSZT: 90 zł/dorośli, 70 zł/dzieci i młodzież 8-16 lat

WYCIECZKI ZAGRANICZNE :

WĘGRY - WINNYM SZLAKIEM :

W PROGRAMIE WYCIECZKI: Miszkolc – kompleks basenów termalnych (pobyt ok.3h, bilety płatne we własnym zakresie), Tokaj – legendarny region winiarstwa, Spacer po Starym Mieście, Wizyta w rodzinnej winiarni

SPECJALNIE DLA WAS:Degustacja win w starych piwnicach

 PORADY PRZEWODNIKA: Lengyel Magyar két jó barát, eggyütt harcol s issza borát – Polak Węgier – dwa bratanki i do bitki i do szklanki – powiedzenie to w świetle otwartych na oścież granic nabiera specjalnego znaczenia. Przekonamy się o tym sami nie raz, spacerując po nagrzanych południowym słońcem zaułkach tej uroczej krainy przepysznych win tokajskich. Pamiętajmy by zabrać ze sobą stroje kąpielowe i ręczniki.

Dorosłe osoby posiadające dowody osobiste zwolnione są z obowiązku podróżowania po Węgrzech z paszportem. Dzieci i młodzież nie posiadający dowodu osobistego nie potrzebują paszportu do przekroczenia granicy, ale muszą mieć paszport przy sobie w razie kontroli na terytorium Węgier !

KOSZT: 120 zł/dorośli, 100 zł/dzieci i młodzież 8-16 lat

LWÓW - MIASTO KONTRASTÓW :

W PROGRAMIE WYCIECZKI:Trzy katedry: łacińska, ormiańska, greckokatolicka, Lwowska promenada z pomnikiem Mickiewicza, Spacer po Starym Rynku, Kopiec Unii Lubelskiej – panorama Lwowa, Teatr Opery i Baletu – wejście do wnętrza, Miejskie bazary, targ sztuki ludowej, kawiarenki w ramach czasu wolnego (min. 2h)

PORADY PRZEWODNIKA: Witamy Wszystkich zainteresowanych naszą wycieczką do Lwowa. Lwów to przepięknie miasto, warte zobaczenia- pamiętajmy jednak o tym, że Ukraina to kraj pełen skrajności i niektóre z sytuacji mających miejsce podczas wycieczki, mogą nas czasami dziwić lub nawet denerwować. Potraktujmy to jednak z przymrużeniem oka jako sytuacje dodające kolorytu oraz klimatu całej naszej wycieczce. Głównie mam tutaj na myśli niedogodności związane z przekraczaniem granicy. Nasza firma dzięki wieloletniej organizacji wycieczek, wypracowała system sprawnego przejeżdżania przez terminal, zdarza się jednak, że czas oczekiwania na wjazd może się wydłużyć. Pamiętajmy o tym, że Ukraina nie należy do Unii Europejskiej, co za tym idzie, wymagane jest posiadanie aktualnego paszportu – dotyczy to zarówno osoby dorosłe jak i dzieci i młodzież.

Walutą obowiązującą na Ukrainie jest HRYWNA – wymiany możemy dokonać w kantorze na granicy. W wielu miejscach we Lwowie sprzedawcy akceptują również nasze złotówki co znacznie ułatwia robienie zakupów. Wszystkich szczegółowych informacji udzieli Państwu pilot w autokarze.

KOSZT: 120 zł/dorośli, 100 zł/dzieci i młodzież 8-16 lat

DLA BARDZIEJ AKTYWNYCH:

TROPEM WAHAHY WYPRAWY 4x4 :

Wyprawa samochodami terenowymi szlakiem serialu WATAHA

Wyruszymy samochodami terenowymi po bieszczadzkich bezdrożach. Odkryjemy porywające plenery, w których kręcony był serial Wataha.

W PROGRAMIE : Wyprawa samochodami 4×4,  Ślady dawnych wsi bojkowskich, Samotna kapliczka, Audiencja na wypale węgla Ognisko w leśniczówce Rebrowa

CZAS TRWANIA WYPRAWY: ok. 3 h. Zapraszamy w poniedziałek i środę i sobotę

BIESZQUADY

Wyprawa quadami w miejsca dostępne wyłącznie najodważniejszym śmiałkom.

CZAS TWANIA WYPRAWY: ok. 1 -3 h.

KOSZT: 100 zł/dorośli, 80 zł/dzieci i młodzież 8-16 lat

KAJAKIEM NA SZLAKU IKON :

W PROGRAMIE : Spływ kajakami turystycznymi doliną Sanu ok.2h.

Skansen w Sanoku-najpiękniejsze muzeum etnograficzne w Europie Miasteczko galicyjskie z wyjątkowym rynkiem, Muzeum Ikony Karpackiej, Czas wolny – możliwość posiłku w karczmie, Marymont – Ruiny klasztoru karmelitów bosych w Zagórzu Wycieczka z przewodnikiem. Zapewniamy zabezpieczenie spływu, opiekę instruktora oraz kamizelki ratunkowe.

CZAS TRWANIA: ok. 8 h. Zapraszamy w niedzielę.

KOSZT: 110 zł/dorośli, 90 zł/dzieci i młodzież 8-16 lat 

RODZINY NA DREZYNY :

W PROGRAMIE: Szybowisko Weremień – możliwość lotu szybowcem (za dopłatą 120 zł), Historyczne szybowisko w Bezmiechowej Panorama Bieszczad ze Świętej Góry szybowników, Przejazd drezynami rowerowymi dawnym szlakiem kolejowym, Degustacja piw regionalnych w browarze Ursa Maior (4 rodzaje piwa).

CZAS TRWANIA WYCIECZKI ok. 6-7 h Zapraszamy w poniedziałek i w piątek

KOSZT: 90 zł/dorośli, 80 zł/dzieci i młodzież 8-16 lat

TRAPERSKA PRZYGODA NAD JEZIOREM :

W PROGRAMIE :Punkt widokowy na bieszczadzkie jeziora Rezerwat przyrody, Koziniec Zapora w Myczkowcach – przejście koroną Cudowne, Źródełko w Zwierzyniu Ognisko z pieczeniem kiełbasek Przejazd, wozami traperskimi z wodzirejem Miodówka dla zmęczonych, Filozoficzne rozmowy z woźnicą i jego koniem Dobra zabawa i niezapomniane wrażenia …

CZAS TRWANIA WYCIECZKI ok. 6-7 h Zapraszamy we wtorek i czwartek. Zapewniamy dozorowany parking w Bóbrce.

KOSZT: 90 zł/dorośli, 70 zł/dzieci i młodzież 8-16 lat

SZLAKIEM ŁEMKA I BOJKA :

W PROGRAMIE:  Ruiny kamiennej cerkwi w Berezce, Park Dworski z pomnikami przyrody

Wyprawa do Bereżnicy Niżnej – opuszczonej wioski, Elektrownia wodna w Zwierzyniu, Spływ dzikim odcinkiem Sanu

KOSZT: dorośli 80zł/os.; dzieci i młodzież do 16 roku życia 50zł/os.

 

BIURO  "PAWUK"

 

Adres: Wolności 25, 38-540 Zagórz

NIP: 813-344-34-62

Telefony: biuro: +48 721 215 453 ;

przewodnik +48 697 075 795

Email: biuro@pawuk.pl

BIURO ORGANIZUJE :
 

WYCIECZKI ZAGRANICZNE :

LWÓW STOLICA GALICJI:

Plan wycieczki do LWOWA. 

1. Przejazd do Lwowa z Bieszczadów wg rozkładu jazdy – przekroczenie granicy w Medyce – Przejazd przez Pogórze Przemyskie  i obok zamku w Krasiczynie. 

2. Spotkanie z lwowskim przewodnikiem mówiącym w języku polskim (dialekt kresowy) 

3. Przejazd jednymi z najstarszych ulic miasta: Piekarska, Gródecka, Lwowska 

4. Zwiedzanie Starego Miasta: 

Budowle obronne, kościół OO. Jezuitów, pomnik założyciela miasta Króla Danyły, Ratusz, Rynek Główny, apteka – muzeum, pomnik Adama Mickiewicza, Prospekt Swobody, pomnik Tarasa Szewczenki, Teatr Opery Lwowskiej, Czarna Kamienica, Pałac Jana III Sobieskiego, najstarszy hotel na Starym Mieście – Hotel George 

Dzielnica Ormiańska z Katedrą, Katedra Łacińska 

5. Spacer po Cmentarzu Łyczakowskim: jednej z najważniejszych nekropolii w dziejach kultury polskiej. Spoczywają nа Łyczakowie m.in. M. Konopnicka, S. Goszczyński, G. Zapolska, A. Grottger, Mauzoleum Baczyńskich, I. Franko, S. Kruszelnicka, Cmentarz Orląt Lwowskich: wyjątkowe miejsce dla dziejów Polski, kwatera obrońców Lwowa. 

6. W trakcie zwiedzania przerwa na obiad – regionalna kuchnia w restauracji „Puzata Chata”, w której można zamówić obiad. 

7. Czas wolny, który można wykorzystać na przykład na zakupy (ok. 40 min) 

8. Wyjazd ze Lwowa ok 17-18 do przejścia granicznego w Medyce 

9. Wesoły powrót w późnych godzinach wieczornych. 

CENNIK: 

Osoba dorosła: 130 zł 

Młodzież do 16 lat: 120 zł 

Dzieci do 7 lat: 110 zł 

CZAS TRWANIA WYCIECZKI: 

Jest to długa wycieczka! Trwa około 15-16 godzin.   

 

WĘGRY - TERMALNE BASENY W MISZKOLCU: 

1. Przejazd na Węgry z Bieszczadów wg rozkładu jazdy

2. Przekroczenie granicy ze Słowacją w Radoszycach

3. Szaroszpatak – zwiedzanie miasteczka

Podczas spaceru po urokliwym miasteczku poznamy oryginalną architekturę projektu Imre Makovecha, zobaczymy gotycki kościół z relikwiami św. Elżbiety – jeden z najstarszych zabytków Sarospatak oraz Zamek rodziny Rakoczych z XVI wieku.

4. Miszkolc – kompleks basenów termalnych w dzielnicy uzdrowiskowej Topolca

Relaks w krasowych grotach kąpieliska Barlangfurdo (4 godziny).

Unikalne węgierskie kąpielisko, na które składa się 6 krytych basenów o temperaturze wody od 28 do 35 stopni, pięknie oświetlone skalne groty i niemal 700 metrów korytarzy zapewni niezapomniane wrażenia.

Kąpielisko Barlangfurdo oferuje również kilka basenów zewnętrznych, dlatego polecamy zabrać ze sobą również kremy z filtrem i nakrycia głowy, aby w pełni cieszyć się południowym słońcem.

5. Przejazd w region Tokaju.

Degustacja win w tokajskiej winnicy wydrążonej w wulkanicznym tufie, możliwość zakupu trunków (w każdej walucie).

6. Powrót do Polski w późnych godzinach nocnych.

CZAS TRWANIA WYCIECZKI:

Jest to długa wycieczka! Trwa około 15-16 godzin. Warto zatem pomyśleć o prowiancie na drogę, a przed wieczornym chłodem warto zabezpieczyć się zabierając ciepłą odzież i buty!

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu na baseny termalne

Cena biletów na baseny termalne: 35,00 zł/os. dorosła, 30,00 zł dziecko do 16 lat

CENA (STREFA II):

Osoba dorosła: 140 zł

Młodzież do 17 lat: 130 zł

DLA BARDZIEJ AKTYWNYCH:

SPŁYW PONTONOWY W BIESZCZADACH RZEKĄ SAN:

Plan spływu pontonowego w Bieszczadach

1. Przejazd do miejsca spływu nad rzeką San.

2. Spotkanie z instruktorem/ratownikiem, dobór sprzętu asekuracyjnego, pagajów i dobór załóg pontonów. Nasze pontony to świetnej klasy pontony raftingowe firmy NordBoat, ze wzmocnionym dnem oraz częścią rufową, które potrafią wytrzymać o wiele więcej niż spokojne rekreacyjne spływy na Sanie! Każdy ponton zrobiony jest z wielowarstwowego materiału odpornego na przetarcia. System 5 komór powietrznych gwarantuje niezawodność! Pontony są 5 osobowe w charakterystycznym zielonym kolorze!   Jednorazowo mogą popłynąć grupy nawet do 50 osób (po wcześniejszym uzgodnieniu nawet większe)!

3. Spływ pontonowy na wybranej trasie rzeką San – od 2,5 do 5 godzinne spływy!  Spływ pontonowy w Bieszczadach na rzece San należy do rekreacyjnych. Spokojne odcinki rzeki są doskonałe dla odpoczynku grup, które w bezpieczny sposób chcą zaznać podróżowania z nurtem. Wspaniałe są natomiast widoki towarzyszące takiej podróży. Będziemy mijać zielone wzgórza, osuwiska, rzadkie okazy ptaków, a ponad wodę nieraz wyskoczy górski pstrąg. Trudno o bliższy i bardziej naturalny kontakt z naturą i dziką przyrodą!

4. OPCJONALNIE Ognisko podczas spływu. Woda wzmaga apetyt, dlatego nie pozwolimy Wam zgłodnieć podczas spływu. Zatrzymamy się na ognisko, podczas którego napijemy się ciepłej herbaty, zjemy regionalnej kiełbaski pieczonej nad żywym ogniem i spróbujemy podkarpackich proziaków – małych podpłomyków na ciepło, po których ześlizgiwać będzie się roztapiające masło zmieszane z lokalnymi ziołami. Naturalne smakołyki w otoczeniu natury! Te wspomnienia zostaną na długo!

5. OPCJONALNIE  Zwiedzanie podczas spływu. W zależności od trasy spływu zobaczyć będziemy mogli tuż przy brzegu wspaniałe cerkwie, ciekawe rezerwaty przyrody lub nawet bunkry Linii Mołotowa z okresu II wojny światowej, o których opowie towarzyszący nam na spływie przewodnik!

Cena: PLN 39 

BUMPER BALL W BIESZCZADACH :

BUMPER BALL zwany inaczej Body Zorbem to absolutna nowość w propozycjach aktywnego wypoczynku. Zabawa Bumper Ballami jest dostępna w kilku miejscach w Polsce, a teraz także w Bieszczadach i na Podkarpaciu. Bumper Ball to rodzaj małej kuli zorbingowej. Są one jednak dużo mniejsze w porównaniu do klasycznych kul ZORBINGOWYCH. Kule Bumper Ball zakładamy na siebie niczym plecak i wystają nam z nich jedynie nogi. Możemy sami się poruszać bezpieczni jak w bańce mydlanej, zwalając przeciwników z nóg!

Sami wyobraźcie sobie jakie daje to możliwości zabawy!

Dzięki specjalnej konstrukcji kul, która pozwala na samodzielne poruszanie się, swobodne oddychanie, turlanie, odbijanie od przeciwników. Jednym zdaniem wszystko, na co podpowie ułańska fantazja!

ZABAWA NIE Z TEJ ZIEMI przeznaczona zarówno dla młodzieży i dorosłych.

Co obejmuje cena:

– wszystkie ceny podane są zawsze na 10 kul Bumper Ball

– wszystkie urządzenia do gier – korzystanie ze sprzętu najwyższej jakości, posiadającego odpowiednie atesty

– obecność i nadzór instruktora całej imprezy w tym doradztwo i organizacja różnych typów gier

– transport do 50 km od Zagórza

Cena nie obejmuje:

– wynajmu miejsca, w którym realizowane są gry i zabawy (miejsce musi być wcześniej zaakceptowane: boisko, orlik, hala sportowa lub inne – zapewniające bezpieczeństwo uczestnikom, przystosowane do wymagań technicznych sprzętu) – wystarczy wysłać do nas zdjęcie z krótkim opisem

– transport ponad 50 km od Zagórza – ustalenia indywidualne 

BIURO  "STEFAN - TOURS"

 

ZBIGNIEW STEFAŃSKI
38-600 LESKO,
UL. KOŚCIUSZKI 50
NIP:688-000-16-43
TEL./FAX 13/ 469 64 13, 
TEL. KOM.  601 861 735

 

 E-MAIL:BIURO@STEFANTOURS.PL


BIURO ORGANIZUJE :

 

WYCIECZKI W BIESZCZADY I OKOLICE :

BIESZCZADY - WYCIECZKA 1-DNIOWA :

Wyjazd na wycieczkę w Bieszczady o godz. 8,30 trasą Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej.
Podczas wycieczki będziecie Państwo mieli okazję obejrzeć wspaniałe krajobrazy oraz wiele miejscowości takich jak :
Hoczew – galeria znanego bieszczadzkiego artysty Z. Pękalskiego.
Baligród – Cmentarz wojskowy założony w latach 19461947, w obecnej formie urządzony w 1984
Cisna – pomnik milicjantów pomordowanych przez bandę UPA , odwiedziny w słynnej karczmie bieszczadzkich zakapiorów „Siekierazada”
Wetlina – Przełęcz Wyżna, piesze wyjście na Połoninę Wetlińską gdzie znajduje się
najwyżej położone w Bieszczadach schronisko PTTK (1228 m.n.p.m.), skąd rozciąga
się wspaniała panorama okolicy z najwyższymi partiami Bieszczadów. Następnie przejazd przez miejscowości Ustrzyki Górne, Lutowiska gdzie znajduje się muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Czarną obok starych ale nadal funkcjonujących kopalni naftowych, wzdłuż jeziora Solińskiego do miejsca zakwaterowania.
/ istnieje możliwość zorganizowania ogniska z pieczeniem kiełbasy za dopł. 10zł /.

Cena: 55.00 zł. os. (cena uzależniona jest od ilości osób uczestniczących w wycieczce).

WYCIECZKI ZAGRANICZNE :

WĘGRY - BASENY MISZKOLC:

Cena: 110.zł. os. dla grup zorganizozwanych powyżej 20 os.

Cena wycieczki zawiera:

– przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją, wc, video. (kawa, herbata gratis)

– usługę pilota, przewodnika,

– ubezpieczenie NW i KL.za granicą.

– żetony do szafek na basenach

– bilety wstępu na baseny termalne

– degustacja wina

Cena nie zawiera dodatkowych opłat nie objętych w cenie wycieczki.

– grupy zorganizowane prosimy o kontakt z biurem

UWAGA!!! – wyjazd na Węgry na podstawie  Dowodu Osobistego.

PROGRAM WYCIECZKI:

Wyjazd z Bieszczad  do Miszkolc Tapolca według rozkładu jazdy,
przekroczenie granicy w Barwinku lub Radoszycach, jazda non stop przez Słowację po drodze krótkie postoje na toaletę, wymiana waluty w TESCO na granicy węgierskiej.
godz. 9.00 – przyjazd do Sarospatok, spacer po mieście, min. Zamek Rakoczego (dziedziniec)godz. 10.00 – przewidywany  przyjazd do Miszkolc Tapolca ,
3 godzinny pobyt na basenach termalnych w „TERMINAL BARLANGFURDO”.
– 13.00 – przerwa na obiad (płatne we własnym zakresie ok. 2000Fr. = 30zł.)..
godz.15.00 – wyjazd do Tokaju, spacer po Tokaju , zwiedzanie piwniczek, przejazd do małej miejscowości winiarzy Tarczal, degustacja win  (5 gat. win), zakupy i wyjazd w drogę powrotną.

Planowany przyjazd w Bieszczady około godz.22.00 – 23.00.

 JEDNODNIOWA WYCIECZKA DO LWOWA  :

Szczegółowy  program zwiedzania:

Wyjazd na  wycieczkę do Lwowa o godz. 6,00,

Trasa przejazdu: Bieszczady – Krasiczyn (obok Zamku w Krasiczynie), Przemyśl (Twierdza Przemyśl) – Medyka przekroczenie granicy, przejazd przez Gródek (w 1434 roku zmarł król Władysław II Jagiełło)do Lwowa .

Przyjazd do Lwowa ,spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Lwowa: przejazd przed Dworcem, ks. Elżbiety, katedra św. Jura, Politechnika Lwowska, Ossolineum, Galeria malarstwa, ul. Akademicka, ul. Piekarska na cmentarz Łyczakowski- zwiedzanie cmentarza (w tym oczywiście cmentarza Obrońców Lwowa); -Dalej na Starówkę ul. Łyczakowska, parking; -Piesze zwiedzanie Starówki: Wały Gubernatorskie, pomnik Nikifora, ks. Dominikanów ( zewnątrz), ul. Ormiańska, katedra Ormiańska ( wchodzimy do środka); dalej cerkiew Przemienienia Pańskiego ( zewnątrz, w miarę możliwości czasu wchodzimy do środka); Opera ( wchodzimy do środka), dalej przejście wałami Hetmańskimi od pomnika Szewczenki do pomnika Mickiewicza; powrót z powrotem na Starówkę: – Katedra katolicka ( wchodzimy do środka) i Kaplica Boimów ( wchodzimy do środka); Rynek Główny i zakończenie wycieczki na Rynku przy fontannie Neptuna.

Czas wolny około 1,5 godz. 16,30

– Wyjazd do Kraju. Powrót w Bieszczady około godz. 21-22.00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

Czas zwiedzania Lwowa z przewodnikiem zgodnie z programem

Czas trwania wycieczki : od godz. 6.00 do 21:00 – 22:00 ( w zależności od czasu przekroczenia granicy).  

CENA: 100 zł. szczegóły zamówienia – kontakt z biurem